Regina Spektor saabus täna hommikul Tallinna

Written by . Filed under Kontsert. Bookmark the Permalink. Trackbacks are closed, but you can post a comment.

Homme, 4. augusti õhtul Kadrioru lossi Lilleaias esinev ameerika laulja-lugudekirjutaja Regina Spektor saabus täna Tallinna, on rõõmus, et saab päeva veeta linnas, millega on tema jaoks seotud ilusaid lapsepõlvemälestusi ja ootab väga homset kontserti Kadriorus.

Lapsepõlves Eestis suvitanud, tänaseks maailmakuulus lauljatar on öelnud, et just Pärnust pärinevad tema helgeimad lapsepõlvemälestused. Olgugi et Spektor külastas Eestit viimati paar aastat tagasi turistina, on homne kontsert tema esimene Baltikumis. Intervjuus Postimehele kommenteerib Regina Spektor: “Ma tõesti armastan Tallinna. See tundus mulle pisikese mängulinnana, sest kodus ümbritses mind 1970. aastate nõukogude arhitektuur. Tallinnas oli kõik vanem, ümaram ja kõikjal olid tornid – nagu muinasjuturaamatu piltidel. Seejärel sõitsime perega Pärnusse, kus peatusime ühe vana naise imelises majas. Kõik oli nii vanamoodne ning vett pidi käima kaevult toomas, tal oli imeilus aed ja kasvuhoone. Sõime värskeid juurvilju ja käisime iga päev mere ääres. Kõik mu vanemate sõbrad olid oma lastega seal, me käisime matkamas ja tegime šašlõkki ning korjasime metsast marju ja seeni. Need on mu elu ühed ilusamad mälestused.”

Homsel kontserdil saadab Regina Spektor end Steinway Grand Piano klaveril, mis üle maailma igale kontserdile temaga alati kaasa reisib. Lisaks on laval kolm pillimest – trummar, tšellist ja klahvpillimängija. Erikülalisena astub üles ka Spektori abikaasa Jack Dishel ehk Only Son. Klassikalise muusikaharidusega Spektor nimetab oma suurimate mõjutajatena Mozartit, Bachi, Chopini, Bartokit, aga ka The Beatlesit ning lisaks vene lauljaid, nagu Vladimir Võssotski ja Bulat Okudžava ning mitmeid luuletajaid.

Kadrioru lossi hoone vabanes tellingutest vahetult enne kontserti ning pühapäeva õhtul on kõigil kontserdikülalistel võimalus imetleda esimest korda imekaunilt erksavärvilist lossifassaadi. Regina Spektori kontserdiks pannakse üles suurim lava, mis Lilleaias siiani olnud ning kontserdile on oodata ligi 1500 inimest.
Varem on samas paigas esinenud Kanada lauljanna Feist (möödunud suvel) ja Taani ansambel Efterklang (10. juulil).

Lisaks imeilusale muusikale ja helgele atmosfäärile saab pühapäeva õhtul ka suu magusaks – maitsvaid kodumaiseid ökojäätiseid Kalamajas valmistav La Muu jäätisetehas paneb kontserdil püsti oma jäätiseleti.

Homme, 4. augustil Tallinnas Kadrioru lossi Lilleaias toimuva kontserdi piletid on müügil Piletilevis ning kohapeal sularahas hinnaga 35€. Pileteid on müügil veel piiratud kogus.

Kontserdi ajakava:
19:00 avame uksed publikule
20:00 Only Son
21:00 Regina Spektor

NB! Oluline info fotograafidele ja teleuudistele: kõik akrediteerinud fotograafid ja teled peavad kontserdile saabudes kirjutama alla artisti poolt kehtestatud foto-tele regulatsioonile. Pildistada võib Regina Spektori kontserdist vaid 2. ja 3. lugu. Tele- ja online-kaamerad saavad filmida 60 sekundit teisest ja kolmandast loost, filmimine ja heli helipuldist. Peale seda tuleb kaamerad platsilt ära viia. Fotograafide ja kaamerate kogunemine pildistamiseks ja filmimiseks täpselt kl 21.00 kontserdi sissepääsus. Kontakt: Kadri Sundja, 56 64 2861, kadri@tmw.ee

Kõik akrediteerumissoovid palume edastada hiljemalt pühapäevaks, 4. augustiks kella 12.00. Kontaktiks Kadri Sundja, 56 64 2861, kadri@tmw.ee

Kontserdi korraldab Musiccase, partnerid ja toetajad on Ameerika Ühendriikide Suursaatkond, Nordic Hotel Forum, Viru Keskus, Piletilevi, Raadio 2, rada7.ee, Anne&Stiil ja Delfi.

Piletid:
http://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/show/?concert=128105

Regina Spektori promofotod kasutamiseks:
http://musiccase.ee/wp-content/uploads/2013/06/Regina_Spektor_New_Press_Picture_2012.jpeg
http://musiccase.ee/wp-content/uploads/2013/06/Regina_Spektor_Press_Picture.jpeg
http://musiccase.ee/wp-content/uploads/2013/06/cover_What_We_Saw_From_The_Cheap_Seats.jpeg

Kadrioru lossi Lilleaed promofotod kasutamiseks (autor Rainer Ojaste):
http://musiccase.ee/wp-content/uploads/2013/08/kadrioru-loss.jpeg
http://musiccase.ee/wp-content/uploads/2013/08/kadrioru-loss2.jpeg

Videod:

“Samson” http://www.youtube.com/watch?v=p62rfWxs6a8
“Us” http://www.youtube.com/watch?v=fczPlmz-Vug
“All The Rowboats”: http://www.youtube.com/watch?v=2CZ8ossU4pc
“Eet” (live): http://www.youtube.com/watch?v=VmfZDt8wvcs

Regina Spektor:
http://reginaspektor.com
https://soundcloud.com/reginaspektor
https://www.facebook.com/reginaspektor

Only Son:
http://onlysonmusic.com
https://www.facebook.com/onlysonmusic

Lisainfo:
www.musiccase.ee
www.facebook.com/musiccase
www.piletilevi.ee

Pressikontakt:
Kadri Sundja: kadri@tmw.ee
56 64 2861

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>